Stavební bytové družstvo Letohrad

Převod bytu do vlastnictví

 

            Vážení vlastníci

 

SBD Letohrad si Vás tímto dovoluje seznámit s povinnostmi vyplývajícími z převodu bytu do osobního vlastnictví a s tím ze zákona vycházejícím vznikem Společenství vlastníků jednotek.

 

            Pokud bude ve vašem domě převedeno do osobního vlastnictví více než 5o% bytů dochází dle zákonů ke vzniku Společenství vlastníků jednotek (SVJ).

            Z tohoto důvodu máte jako vlastníci povinnost zajistit vznik SVJ – zapsání do Obchodního rejstříku, vytvoření stanov, volbu správce, založení bankovního účtu pro úhrady nájmu, zajištění pojištění domu, a celkového chodu domu, což obnáší běžnou měsíční agendu - evidenci nájmu a plateb, hrazení faktur, dále pak roční vyúčtování služeb, zajištění revizí plynu, elektřiny, komínů, požárních, případně výtahů, pokud jsou tyto v domě instalovány. Zároveň máte povinnost vést účetnictví, provádět roční závěrky a daňová přiznání.

            První schůze společenství by se měla konat do 90dnů ode dne vzniku společenství, kde by měly být schválené stanovy a zvoleny orgány společenství.

 

            SBD Letohrad jako původní vlastník nemá možnosti vznik SVJ pro vás zajistit, je však možné poté vzniklému SVJ nabídnout provádění správy, pokud bude mít SVJ o tyto služby zájem.

            Pro SVJ, které se rozhodne pro naši správu, jsme schopni zajistit vzorové stanovy SVJ poskytované SČMBD, neboť jsme jeho členy. Dále jsme schopni zajistit běžnou agendu SVJ z pozice správce a zajišťovat plný chod domu, sledování plateb nájmu, vyúčtování, zajišťování revizí a vedení účetnictví, včetně roční závěrky, daňových přiznání atd., služby jsou podobné, jako je prováděná správa nyní.

Kontakt

SBD Letohrad

sprava@sbdletohrad.cz

Požárníků 791
Letohrad
561 51
ID DS: pwd4cwh
IČ 135 843 75
NEJSME PLÁTCI DPH

461 100 544
Úřední dny:
úterý 7:00 - 11:00 12:00 - 16:30 hod.
čtvrtek 7:00 - 11:00 12:00 - 15:30

Vyhledávání

Kontaktujte nás

© 2014 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode